Batéria VB Li-Pol 11,1V, 1300 mAh, 15C, CQB, VB Power

Akumulátor Li-Pol 11,1V/1300 mAh (15C) - CQB od firmy VB Power. Špičkové akumulátory priamo od výrobcu za najnižšie možné ceny. Akumulátor je osadený konektorom T-Dean. Maximálny dlhodobý vybíjací prúd 19,5 (špičkovo až 39A). Rozmery (mm): 127 x 21 x 6. Lithium polymérové (Li-Pol) akumulátory predstavujú najmodernejší zdroj energie. Vynikajú predovšetkým nízkou hmotnosťou a výbornou vybíjací charakteristikou. Netrpia žiadnym pamäťovým efektom a výhodou je aj veľmi malé samovybíjanie článku cca 1% za mesiac, oproti cca 10-15% u NiCd, NiMH.

Je nám ľúto, ale produkt je dočasne nedostupný.

18,40 € s DPH

Akumulátor Li-Pol 11,1V/1300 mAh (15C) - CQB od firmy VB Power. Špičkové akumulátory priamo od výrobcu za najnižšie možné ceny. Akumulátor je osadený konektorom T-Dean. Maximálny dlhodobý vybíjací prúd 19,5 (špičkovo až 39A). Rozmery (mm): 127 x 21 x 6.

Lithium polymérové (Li-Pol) akumulátory predstavujú najmodernejší zdroj energie. Vynikajú predovšetkým nízkou hmotnosťou a výbornou vybíjací charakteristikou. Netrpia žiadnym pamäťovým efektom a výhodou je aj veľmi malé samovybíjanie článku cca 1% za mesiac, oproti cca 10-15% u NiCd, NiMH. Vzhľadom k úplne odlišnému typu elektrochemickej reakcie prebiehajúce vnútri článkov vyžadujú úplne iné zaobchádzanie ako bežné NiCd alebo NiMH akumulátory.

Menovité napätie Li-Pol článku je 3,7V (na rozdiel od 1,2V u NiCd a NiMH akumulátorov) . V prevádzke nesmie v žiadnom prípade napätie článku prekročiť 4,2V pri nabíjaní a klesnúť pod 3V. Prekročenie týchto hodnôt znamená s vysokou pravdepodobnosťou nevratné poškodenie akumulátora. V bežnej prevádzke by napätie naprázdno (predtým, než akumulátor začnete nabíjať) nemalo klesnúť pod 3,5V. Ak zistíte pred začiatkom nabíjania napätie nižšie, akumulátory celkom iste vybíjate nadmerne.

Z tohto dôvodu je potrebné používať pre nabíjanie špeciálny nabíjačku pre Li-Pol akumulátory, rovnako ako používať špeciálny ochranný obvod (Alarm Li-Pol), ktorý vás upozorní na kritické vybitie akumulátora.

Chráňte články pred mechanickým poškodením - vytrhnutí elektród, prepichnutie. Mohlo by pritom dôjsť k vnútornému skratu s explóziou a požiarom. Neprepichujte ani "nafúknuté" články - nafúknutie je známkou vnútorného poškodenia a článok by sa mohol po prepichnutí premeniť v plameňomet. Nabíjaný akumulátor umiestnite na nehorľavú podložku, prípadne umiestnite do Li-Pol Safe Bag. V blízkosti sa nesmú nachádzať horľavé predmety alebo kvapaliny. Výrobca odporúča skladovať akumulátory nabité na cca 70% kapacity.

Komentáre k produktu

30.06.2014 Re: Sillardy

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Zbran jeste nebyla skladem, takze netusime jakou ma spotrbu ani kolik mista na akumulator, tedy zda by sel pouzit i nejaky vetsi. Zatim vychazime pouze z informaci od vyrobce. Sance ze by se akumulator vznitil je velice miziva, ale i presto ochrany sacek mame jiz delsi dobu v nabidce: http://www.airsoftguns.cz/search.php?name=&fulltext=Li-Pol+bezpe%E8nostn%ED+s%E1%E8ek&prol1id=&prol4id=&ftype=0

20.06.2014 výdrž

SillardySillardy
Mám dva dotazy ohledně baterky. 1. kolik ran přibližně tato baterka vydrží přibližně? Při použití v novém Scorpionu Evo 3 A1. Nebyla by lepší nějaká s větší výdrží? 2. píšete že je dobré skladovat v Li-Pol Safe Bag. Budete zde tento vak prodávat? Nebo stačí jakýkoliv který najdu na internetu? Nechci aby se mi při poškození třeba v batohu stala nějaká nehoda. Nevím nakolik je to pravděpodné že by mi to bouchlo či začalo hořet při poškození. Děkuji za odpověď.

Avatar
Jan Chmelař, 12. 02. 2015

Přišla již zabudovaná ve zbrani, což mě nejprv vyděsilo '(hledal jsem v krabici), ale následně ocenil, že si někdo dal práci a vyzkoušel praktickou kompatabilitu.

Avatar
Michal Pavelka, 16. 03. 2015

Avatar
Zdeněk Doleček, 23. 09. 2015

Avatar
Milan Mauer, 16. 12. 2015

Avatar
Tomáš Vrba, 18. 02. 2016

Avatar
Marian Šesták, 08. 04. 2016

Avatar
Matouš Paldus, 14. 09. 2016

Novinky a zľavy emailom