Batéria FF Li-Pol 11,1V, 3200 mAh, 15C, FireFox

Akumulátor Li-Pol 11,1V/3200 mAh (15C) od firmy FireFox. Výborný pomer kvalita/cena. Akumulátor je osadený veľkým konektorom Tamiya. Súčasťou balenia je aj redukcia na malý konektor. Maximálny dlhodobý vybíjací prúd 48A. Rozmery (mm): 143 x 35 x 24. Lithium polymérové (Li-Pol) akumulátory predstavujú najmodernejší zdroj energie. Vynikajú predovšetkým nízkou hmotnosťou a výbornou vybíjací charakteristikou.

Je nám ľúto, ale produkt je dočasne nedostupný.

62,00 € s DPH

Akumulátor Li-Pol 11,1V/3200 mAh (15C) od firmy FireFox. Výborný pomer kvalita/cena. Akumulátor je osadený veľkým konektorom Tamiya. Súčasťou balenia je aj redukcia na malý konektor. Maximálny dlhodobý vybíjací prúd 48A. Rozmery (mm): 143 x 35 x 24.

Lithium polymérové (Li-Pol) akumulátory predstavujú najmodernejší zdroj energie. Vynikajú predovšetkým nízkou hmotnosťou a výbornou vybíjací charakteristikou. Vzhľadom k úplne odlišnému typu elektrochemickej reakcie prebiehajúce vnútri článkov vyžadujú úplne iné zaobchádzanie ako bežné NiCd alebo NiMH akumulátory.

Menovité napätie Li-Pol článku je 3,7V (na rozdiel od 1,2V u NiCd a NiMH akumulátorov) . V prevádzke nesmie v žiadnom prípade napätie článku prekročiť 4,2V pri nabíjaní a klesnúť pod 3V. Prekročenie týchto hodnôt znamená s vysokou pravdepodobnosťou nevratné poškodenie akumulátora. V bežnej prevádzke by napätie naprázdno (predtým, než akumulátor začnete nabíjať) nemalo klesnúť pod 3,5V. Ak zistíte pred začiatkom nabíjania napätie nižšie, akumulátory celkom iste vybíjate nadmerne.

Z tohto dôvodu je potrebné používať pre nabíjanie špeciálny nabíjačku pre Li-Pol akumulátory, rovnako ako používať špeciálny ochranný obvod (Alarm Li-Pol), ktorý vás upozorní na kritické vybitie akumulátora.

Chráňte články pred mechanickým poškodením - vytrhnutí elektród, prepichnutie. Mohlo by pritom dôjsť k vnútornému skratu s explóziou a požiarom. Neprepichujte ani "nafúknuté" články - nafúknutie je známkou vnútorného poškodenia a článok by sa mohol po prepichnutí premeniť v plameňomet. Nabíjaný akumulátor umiestnite na nehorľavú podložku, prípadne umiestnite do Li-Pol Safe Bag. V blízkosti sa nesmú nachádzať horľavé predmety alebo kvapaliny. Výrobca odporúča skladovať akumulátory nabité na cca 70% kapacity.

Komentáre k produktu

28.08.2012 Re: Fives

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Ano.

26.08.2012

FivesFives
vejde se do m82a1 barrett?

19.10.2010 Re: Raptor

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Akumulator je mozna az prilis silny. Motorek to zvladne s prehledem, ale prilis vysoka kadence je vzdy pro zbran riziko. V pripade strelby na SEMI by nemel byt problem. V teto sestave muzete nastrilet kolem 4000BB. Na tak silnou pruzinu Vam doporucujeme radeji nahradit kulickova loziska za kluzna.

18.10.2010

RaptorRaptor
Zdravím ASG, chci se zeptat, je vhodné použít tento akumulátor ve zbrani CA M15A4 Rifle s tímto upgradem? M160, kola SHS 100:200 osazené v 7mm kuličkových ložiscích, mosfet, motor Magnum...tuto sestavu mi bez problémů tahá akumulátor 8,4V/1700mAh, tím pádem předpokládám že vypodložkování a seřízení výšky motorku je v pořádku takže vycházejme z toho. Nebude vysoké napětí tohoto aku zbytečně přetěžovat motor?? Nechci aby mi "vyhořel". Nutno dodat, že se zbarní střílím z 90% na semi. Bylo by možno odhadnout počet vystřelených BB s touto sestavou a tímto aku?? Díky za odpověď:-)

07.09.2010 Re: blazenxx

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
To urcite ne. Pro orientaci mate v popisku uvedene rozmery.

05.09.2010 vejde, nevejde...

blazenxxblazenxx
Dobrej, vejde se tahle baterka do klasickýho předpažbí pro M4?

Novinky a zľavy emailom