Tokyo Marui AK-47 Beta SpecNaz

23. 06. 2004

Srdečne vítam všetkých fanúšikov airsoftu pri mojom poslednom diele veľkej ságy Kalašnikov. Predstavuje ho ako už mnohí tušia najmladší člen rodiny AK-47 Beta SpecNaz. Už z názvu je tušiť že sa jedná o čosi špeciálne a taká veru Beta je...

img
Celkový pohľad

Zbraň v skutočnosti nemá žiadnu reálnu predlohu, je to len výmysel dizajnérov v Tokyo Marui. Ruské jednotky Specnaz svoje zbrane na verejnosti neukazujú a sú prísne tajené pred zrakmi zvedavého okolitého sveta. Iba pár častí je prebraných z reálnych predlôh, napr. tlmič výšľahu a mieridlá. Aj keď sa jedná len o výmysel treba podotknúť že táto zbraň naozaj stojí za to. Premýšľaš o kúpe Kalašnikova ale zdá sa ti veľmi pridlhý na CQB alebo sa ti nepáči pre svoj zastaralý vzhľad? V tomto prípade je Beta pre teba to najlepšie riešenie.


AK-47 β SpecNaz versus AK-47

Čierne pažbenie dodáva zbrani naozaj skvelý a taktický vzhľad. Predpažbie je zhruba o polovicu kratšie ako na klasickom AK-47 a zospodu je opatrené RIS koľajnicou na ktorú je možné zavesiť laser alebo taktické svetlo. Koľajnička tvorí s predpažbím jeden kus a je z plastu.


RIS koľajnička

Zadné mieridlo nie je nastaviteľné ako sme zvyknutí ale pevne uchytené dvoma skrutkami k hornému kovovému veku. Predné mieridlo aj štýlový tlmič výšľahu sú z kovu. Tieto prvky môžeme vidieť aj na reálnej zbrani AKMS.


AKMS a AK-47 β SpecNaz (Niektoré konštrukčné prvky sú zhodné)

Zásobník je o čosi kratší a čo je skvelé - je to Hicap ktorý pojme cca 250 BBčiek. Jeho výhodou je tiež že tak neprekáža pri streľbe v ľahu ako klasický dlhý zásobník.


Beta Style zásobník v porovnaní s klasickým zásobníkom

Technické parametre sú porovnateľné s AK-47. Ako vo všetkých zbraniach rady AK tak aj tu sa nachádza kvalitný Mechabox verzie III (dovolím si povedať že jeden z najlepších mechaboxov od Marui). Po uchopení pocítime príjemnú vyváženosť a pomerne realistickú hmotnosť. Beta má kratšiu hlaveň ale to jej veľmi zo streleckých vlastností neuberá. Na druhej strane, je kratšia a o to lepšie sa s ňou narába v stiesnených priestoroch. To ju predurčuje na boj v štýle CQB, avšak zaobídete sa s ňou aj v lese. Zadná pažba je rovnako veľká ako na AK47 a pojme Large batériu takže sa nemusíte strachovať kam napchať články. Po odkrytí záveru sa objaví okienko so stupnicou nastavenia HopUp-u. Na 14 milimetrový závit na ústi hlavne sa priam pýta tlmič. Ten krásne doplní celkový taktický vzhľad zbrane.


Beta s CA Tlmičom
Nastavovanie HopUp-u

Plusy a mínusy

+ Kratší Hicap zásobník na 250 BB
+ RIS predpažbie
+ Veľká pažba pre veľkú batériu
+ Taktický vzhľad
+ Dobrá pevnosť zbrane
+ Lepšia flexibilita pri CQB

- Nie je možné nastavovať mieridlo
- Kratšia hlaveň


Beta – Sniper tunning
V akcii...

Záverom by som chcel povedať že kúpa Bety sa naozaj vyplatí. Ešte som nevidel hráča ktorý by s ňou nebol spokojný. Flexibilita, spoľahlivosť, taktický vzhľad a vysoká upgradovateľnosť – to sú všetko prednosti tejto zbrane ktoré ju robia neporaziteľnou. Je to jednoducho pýcha východu!

Prajem Vám veľa šťastia a čo najmenej úrazov pri Airsofte.

WinterWolf

Komentáre

10.02.2008 for Winter Wolf

jasanjasan
Zdar, nevíš jestli se dá na betku přidělat nějaká liška pro kolimec? A když tak jaká? Dik

24.01.2007 RE

poosapoosa
Re ahoj co je to za optiku na tom obrasku a vypadalo by to stejne pekne s optikou 30 cm dlouhou?

12.09.2006

A*D*SA*D*S
dost gud !!!!!:)

14.03.2006

marek-zvmarek-zv
je to paradna zbran..... som snou spokojny... vrele odporucam vsetkym co maju o nu zaujem....

23.11.2005 AK vs. AKS

KubiKubi
je to jednoduche v reale sa lepsie drzi AK a ak tam mas este bodak tak AKS stou sklopnou pazbou ti je na nic

26.08.2004 To Winterwolf:

MajkMajk
Fakt? Tak to se už nemůžu dočkat,M76 je moje oblíbená...!

07.07.2004 Caute

winterwolfwinterwolf
To Petan - Sorry bracho, zato ze sa ti nexce citat Slovencinu ja nemozem, som Slovak a nemam tu ziadneho Cecha na okoli ktory by mi to prelozil. To s AKS-74U mas pravdu, sekol som sa.. Co uz, aj ja som len clovek.. Sklopka je labilna, este raz to oakujem pre vsetkych. Hral som s nou a viem ze to nie je nic moc. Navyse, pri odmontovavani sklopky treba rozrobit cely sapik a vytiahnut von aj mechabox, troska sprosto to Japonci vymysleli... A bavime sa tu o airsoftovych zbraniach ludia, nie o opravdovych tak nehaluzte.. Vivat AK47!! Moja nasledujuca recenzia bude o prerabku AK47 na Zastavu M76 takze sa mate na co tesit. Bude to ale az asi za 5 mesiacov, teraz som v Irsku a zarabam na upgrady :) Vela zdaru pri airsofte!!

28.06.2004 β je good

cursedslayercursedslayer
Kámoš v jednotce jí má a rozhodně na ní nedá dopustit. Velká baterie, točák v základu, kov kam se podíváš. Krátká hlaveň? Koho to štve? Když bude chtít střílet přesněji, koupí inoxku a pak na délce téměř nezáleží. Jenže jemu to stačí. V baráku se bezproblémů vymotá, vykropit někoho za rohem/pod oknem není problém. Ještě jedna perlička. Nevim jestli to je jenom u jeho nebo to mají všechny β, ale má naprosto brutální zvuk při střelbě. Tak specifickej zvuk jsem ještě neslyšel. Nádhernej štěkot.

Novinky a zľavy emailom