Sniper

27. 02. 2003

Podvečerná slnečné lúče jemne presvitali korunami stromov a dopadali na zem pokrytú tlejúcimi lístím a náhodne rastúce trávou. Občasné lesné zvuky rušili len ťažké, ale nie neopatrnej kroky piatich párov vojenskej obuvi ...

img

Podľa mapy sme sa už každú chvíľu mali priblížiť ku kóte označujúce, rozviedkou objavený úkryt nepriateľa. Opatrnosti teda nebolo nazvyš a presun sa pomaly menil v prieskum a následný neočakávaný útok do tyla nepriateľa. Už bolo možné započuť jemný hukot rieky, za ktorú by sa mal na miernom kopci, tesne pod skalou rozprestierať náš udaný cieľ. Tú už prieskumník hlási:,, K vode clear, objekt nájdený, slabý pohyb. Koniec“

Počas 3 minút sme sa rozmiestnili na 25 metroch brehu a maskovaní tým vodným burinou sa srdcovitým listy sme obhliadali terén na druhom brehu. Jo rozviedka mala pravdu. Tábor tam skutočne bol. Z troch strán krytý skalou a podľa rozviedky na miernom kopci. Kurva to si snáď robia prdel nie! Toto má bejt mírnej kopec? Do takovýho črpáky som videl útočiť len raz a to v televízii. Volalo sa to Hamburger Hill.

Ďalšou veľmi zvláštne vecí bola absolútna absencia hliadok na protiľahlom brehu. Veď je to jediný pokojný úsek rieky v dohľade a tým pádom ideálne brodiště .To je fakt divný. Jo, začali ma pomaly nahlodávať obavy, že tu nebude niečo v poriadku.

,,Tak jo. Prvý de prieskum, potom alfa 1 a alfa 2 a nakoniec Otecko a alfa 3. Všetci dávajú bacha a krejte potápkotvaré (brodící sa ľudí). Koniec. "2 minúty trval kompletný presun cez tok pokojné vody a už nás zase dokonale kryla tá zelená háveď rastúce okolo vody.Teď už len nepozorovane vyškriabať ten přeukrutnej dokopec a vymasit tie,, Bahýnka" tam hore. Tak sa pomaličky pazúrom nahor a snažíme sa byť krytie zo strany ciele (ako asi každej rozumej človek). A v tom bol práve ten problém. Oni o nás totiž vedeli. Ale mali v úmysle nás nalákať do taký veľmi podarený pastičky.

Zrazu výstrel a vo vysielačke sa ozvalo:,, Alfa 2 down. Všetci k zemi. Kurva odkiaľ to šlo? "A ďalšia rana. Alfa 3 dole. Pozerám sa späť na rieku a zrazu sa niečo zablísklo za vodou, asi 15 metrov od miesta, kde sme leželi.Jo je tam sniper. Plesk. Prieskum je death. Snažím sa kryť za kameň veľkosti basy piva. Lup a mam ju. Priamo do ramena. Alfa 1 sa snaží dostať k rieke, ale tam už čaká hliadka, ktorú sme samozrejme nevideli a dávkou gulí totálne ruší naše plány.

No proste upgradovania puška M24 je pekný prevít aj na tých 90 metrov. Tak bacha na ne. Nie sú vidieť a lieta im to preukrutne ďaleko. Sú to Ostreľovači.

Oťas

Komentáre

22.12.2008

miky2miky2
pro okeniram: radsi AEg kamosovi kdyz lezel v ralosi bouchnul granat u ksichtu... mel stesti zemel masku jinak b byl totalne v riti

14.09.2008

stefistefi
ja vim jake to je poroto ze jsen snnaiper mam skveleho hejkala a celkem dobrou odstrelovacku par krat jsem trefil bjeziciho tipka na 35m.

03.08.2008

VydrimiVydrimi
Na nás nemáte. :) :P

12.12.2006

Dominik12Dominik12
okeniram:clověk muze s cimkoliv ale musi to umet.

23.01.2006

okeniramokeniram
na snipera jenom s AEG nebo s granátem

02.11.2004 Pekny

GootesGootes
Moc pekny. Hold, sniperi jsou svinstvo (ale pouze pokud jsou proti vam)

10.05.2004 Dobrá akcia!

nemonemo
No,bola to chyba prieskumu,mala davat väčší pozor a keď bol prieskumník blízko nepriateľskej základne,mal byť obezretnejší.

04.01.2004

LynxLynx
Má to tak bejt, ale když ji chytíš, tak je to leda na vztek.

Novinky a zľavy emailom