Čo AIRSOFT dal a vzal?

27. 06. 2006

Zhruba v máji 2004 sa ku ma dostali prvé informácie o tom že existuje niečo ako airsoft. O tom, že to nie je len strieľanie s kuličkovejma pistolkama od vietnamců, ako sem občas videla brata alebo chlapcov zo sídliska u nás pobehovať...

img

Vtedy som sa na nete skamarátila s pár chalanmi a keďže sme sa občas vídali (vtedy ešte len v civile) a občas mi rozprávali, čo kde zažili pod. Nedalo mi to. Nechcela sem byť ľudovo povedané "za blbca". Tak sem sa trochu začla zaujímať o airsoft hloubš, prišla som do styku s prvými zbraňami a hrozne ma to lákalo. A hrozne som taky túžila niekedy zažiť to čo moji kamaráti.Na jeseň 2004 sa mi dostalo prvej príležitosti ísť s kamarátovo jednotkou na víkend k nim na chate. Spomínam si, prvé zbraň čo som držala v ruke bol SOCOM MK23 a druhá - APS 96ka ... Bol to super pocit. Hneď po víkende som si bežala kúpiť prvé maskáče. So zbraňou sa to však chvíľu ešte zdržalo, nebola brigáda, nebolo dosť peňazí, rodičia mi to tolerovali ale neprispeli, a vlastne som za to rada ... ono keď si na zbraň driete hodiny práce sami, potom si toho viac vážite a inak s tým taky zaobchádzate.Ale čo chcem povedať to hlavné. Práve na jeseň, keď sem urobila prvý krôčik do brány airsoftového sveta, osobné svet sa mi začal úplne rúcať. Úmrtia, a iné zlé správy a udalosti v mojej blízkosti. Skoro som sa zrútila, ale airsoft - a hlavne tých pár ľudí, čo som v tom čase poznala, ma podržali. A vďaka nim som sa zas spamätala. Práve len vďaka nim som mohla ísť ďalej. Začla som spoznávať ďalšie a ďalších ľudí. Až vtedy som začla mať ten pocit naplnenia a pocit toho, že mám nejaké SKUTOČNÉ priateľov. A to bolo to čo ma k airsoft pripútalo ešte viac. Chcela som ísť rýchlo dopredu a jazdiť na rôzny akcie, a byť lepší a lepší. Kôli airsoftu sem začla pracovať a dosť sem sa zmenila.Na nový rok 2005 som si dokonca aj našla tím v ktorom som sa usadila. Začiatky však boli pre mňa veľa ťažké. Už len preto že som baba, tak niektorí to nemohli prekusnúť a neverili môjmu skutočnému záujmu v airsoft. Ale keby vedeli prečo, určite by chápali. Aj teraz sa ešte občas stretávam s ľuďmi ktorí majú na mňa nejaké narážky, ale ja som hrdá a som rada.To čo je teraz, by bolo ešte pred rokom pre mňa niečo nepredstaviteľné. Tento rok som sa zúčastnila aj letného výcvikového tábora, ktorý mi veľa dal a samozrejme opäť veľa nových kontaktov a známostí. Airsoftom žijem a ľudí okolo sú ako moja rodina. Už by som si nedokázala predstaviť návrat späť. Je pravda že airsoft, ak ho veľa "žeriete" a ste doň blázni, tak vás to stojí veľa času a financií, ale pre všetko sa vždy musí niečo obetovať. A myslím že keď budete chcieť a niečo pre to urobíte, aj vy raz dosiahnete to, po čom túžite a o čom snívate. Pre mňa je momentálne airsoft jediným a hlavným koníčkom a náplňou a mojou filozofiou a dúfam že to tak ešte dlho zostane!!! A kto hovorí že dievčatá do softu nepatrí, sa škaredo mýli - a myslím že ja a tých pár čo sa drží a čo jazdia sme toho živým dôkazom!!!Moja zbraň už má aj meno - volám sa Charlie, inak ma hovoria Kurča :) - teší ma!!!

Blanka

Komentáre

08.03.2021 Môj názor

Jaroslav BednárJaroslav Bednár
Pekný článok, a súhlasím s ´´Bundeswehr-om´´. Napr. v KĽDR chodia ženy na vojnu. Moju sestru tiež zaujíma airsoft a náš tím ju tam celkom chce.

12.09.2009

gabacogabaco
moc pěknej článek akorát začínám s kámošema :D

13.06.2008 žena a soft

BundeswehrBundeswehr
Dobrej článek PS:Nevím proč by nepatřili holky do softu když jsou i v armádě.:-D

02.10.2006 clanok

chavezSKchavezSK
Holky do softu nepatria! (iba rypem). Fakt perfektny clanok, nadherne si to vystihla.. hlavne ta cast o problemoch a skutocnych kamosoch.. A holky, neholky soft je pre vsetkych bez rozdielu...

25.09.2006 Článek

Dany0022Dany0022
Ten článek se ti moc povedl! Nechápu ty kteří ríkají že holky do softu nepatří, to je jako kdyby někdo říkal že muži nemůžou vařit atd... Hodně štěstí při zápasech. Držím ti palce! :)

20.09.2006

RyanAndertonRyanAnderton
prosimvás, pište komentáře k článku,ale nedělejte tu z toho chat... pak se v tom nevyznám... dík!!! chci znát vaše názory na to co sem napsala a ne číst jak si domlouváte nějakou schůzku apod....

22.08.2006 To: SilverEagle

Hurvajs.SpejbluHurvajs.Spejblu
No na kole jezdím do Třebíče každej den na kole do práce, tak to mi problém nedělá :-). Tak jestli můžeš napiš mi sem číslo na mobil a někdy po práci zajdeme do hospy a pokecáme. moje je 777596907 PS. Omlouvám se ASG, ale dlouho už tady s tím chatem snad provokovat nebudeme :-)

15.08.2006 to:Hurvajs.Spejblu

SilverEagleSilverEagle
OK, sleduj diskuzi "pozvánky na akce" až budu o něčem vědět, napíšu to tam. Dělalo by ti dyžtak velkej problém dojet do Třebíče třeba na kole?

Novinky a zľavy emailom