Airsoftové ČZ75

14. 05. 2004

Zbraň CZ75 je vcelku vydarená konštrukcie. Táto zbraň si našla priazeň športových strelcov po celom svete! V Česku ju (a ďalšie jej verzia) používajú, ako služobnú zbraň temer všetky ozbrojené jednotky...

img

Ostrú zbraň typu CZ 75 môžeme vidieť okolo seba dosť často! Model CZ75D Compact má v puzdrách väčšina českých policajtov ... a nie je snáď nikto, kto nikdy nevidel policajta s CZtou :-)

Ale nás skôr zaujíma airsoftová verzie! K dispozícii som mal obe manuálnou prevedení takže si dovolím také zhodnotenie!Nebudem zrovna nekritický, ale majitelia UHCéček mi prepáčia. UHC CZ75 je zbraň od výrobcu, ktorý skôr preferuje nákladnosť výroby než kvalitu výrobku. U zbrane sa stretnete s množstvom nedostatkov! Hneď pri prvých streľbách zistíte nedostatky v kvalite materiálu a po čase pištole vypovie službu nadobro. Z dvoch kusov sa mi pri jednej zlomila spúšť, ktorá je naozaj veľmi krehká. A u druhého sa zlomil úderník! Zbraň je tiež treba pravidelne mazať, inak je dostrel ešte niekoľkokrát menšie. Ovšem je tu veľmi priaznivá obstarávacia cena a vzhľad pištole (To je dané ale reálnou predlohou :-)) je taky pekný!Na druhú stranu je tu verzia od Tokyo Marui. Tu sa tradične stretneme s precíznosťou výroby a tiež podľa toho vyzerá konečný model! Ale aj Marui muža mať svoje muchy. CZta má jednu takú väčšiu, tá je znateľná už pri prvom výstrele zbrane! Za tento problém ale nemôže nikto iný ako Slovenská zbrojovka, bohužiaľ asi nepočítali s manuálnou verzií a naťahovaním pri každom výstrele! Áno, problém je v naťahovaní ... práve naťahovať ide veľmi ťažko. Skôr nie je zbraň poriadne za čo chytiť! Ale možno naťahovať spredu a pri troche cviku za chvíľu naťahujete rovnako neomylne ako trebárs Glocka.

Vzhľadovo sú zbrane ale takmer porovnateľné! Ako záložné zbraň k AEG alebo dlhému manuálu by som skôr volil UHC! Vzhľadovo poslúži výborne a cena je priaznivá!

Obe pištole sú vybavené poistkou, ktorá sa nachádza na ľavej strane zbrane a možno ju pohodlne ovládať palcom strieľajúci ruky! Ako to už u manuálu býva, možno vystreliť až po natiahnutí! Tu je asi jediná výhoda UHC verzia - úplne jednoduché naťahovanie! Pružina kladie len minimálny odpor a natiahnuť možno napríklad aj za opasok. (Avšak toto je priamo úmerné dostrelu :-))UHC verzia strieľa výrobcom odporúčané kule s hmotnosťou 0.12g. To v praxi znamená, že keď niečo trafíte tak je to skôr náhoda :-) No aby som nepreháňal, dostrel sa pohybuje okolo 10-15metrů. Ale ak fúkne vietor nemôžete si byť istí vôbec ničím! Mal som tú možnosť si vyskúšať aj lacnejšie strelivo 0.12g s viditeľnými nepresnosťami. Takéto kule lietali jedna hore a jedna dolu ... Preto ak chcete s touto zbraňou vôbec niečo triafať tak odporúčam len precízne strelivo 0.12g.

Marui verzia je ladená pre kule 0.25g! Ale nie je na škodu použiť lacnejšie kule 0.20g a trochu si zvýšiť dostrel! S kulema 0.20g sa dostrel pohybuje okolo 25 - 30 metrov. Ale môžete si byť istí, že sa trafíte! (Tu záleží už len na strelci :-))

Takže strelecky vyjde ako víťaz bez diskusie verzia od MARUI.Zásobník oboch zbraní je na 25 gulí. U UHC verzia je veľmi časté, že zásobník nepodáva, zasekáva sa atď. Marui je bezproblémový a nesklame. Oba sú plne kompatibilné. Ak niekto chce náhradný, možno by som volil UHC, pretože je lacnejší.

Ako už som písal, obe sú tvarovo úplne zhodné! CZta sa skvele drží! Padne do ruky ako uliata. A pudová streľba z nej je dosť účinná.

Dôležité sú na zbrani tiež mieridlá. Ako inak než plastová !! Sú to klasická otvorená mieridlá. Mohli by byť viac prerezaná, ale po zoznámení s nimi sa dá obstojne mieriť! Mieridlá nie sú stranovo ani výškovo nastaviteľné. Čo ale u pištoľou nijako nevadí.Aby som to zhodnotil. Ak niekto chce začať s airsoftom a nemá moc financií je tu pre neho UHC CZ75 za prijateľnú cenu! A ak ju onedlho nahradí dlhší braček tak by som ju doporučil! (Potom bude slúžiť ako nádherná záložná zbraň :-))

Niekomu ale nestačí UHC a chce viac ... Celkovo lepší model ponúka firma Marui. Ale tiež za dosť väčšiu cenu. Ak sa rozhodnete pre túto verziu a je vám jasné, že nebudete mať druhý deň peniaze na inú lepšie zbraň, tak by bolo asi dobré ujasniť či ju naozaj chcem! Preto by som možno ešte chvíľku počkal a kúpil Škorpion, ktorý je o triedu lepšie. Alebo investoval do použitého manuálu. !!

Ko.viK

Komentáre

22.08.2014 asg cz 75 d compact

radikizradikiz
podle mne je asi nejlepsi varianta CZ 75D Compact od ASG mam ji uz 4roky a porat strily presne akorat casem odchazy pist ale dko je zrucny si udela na soustruhu novej. A taky ted asg udelalo novej model cz 75 sp-01 shadow

06.08.2008 AirsoftGuns.cz

Ivor7Ivor7
dekuji

06.08.2008 Re: Ivor7

AirsoftGuns.czAirsoftGuns.cz
Pokud manualni zalozku, tak doporucujeme jedine firmu TM.

05.08.2008 4KoviK

Ivor7Ivor7
Cau,chtel bych se te zeptat, aja je lepsi varianta(od UHC nebo od Tokyo Marui... jako zalozni zbran. Delam totiz odstrelovace a parkrat jsem na to uz doplatil. dik

10.11.2006

SiegfriedSiegfried
Skvela zbran...to natahovani neni zas az tak hrozny:)

10.03.2006 dostrel!

FrantinecekFrantinecek
Hej podle me je dostrel s 0,20vetsi nez 20-35m to urcite.To mozna 0,25 maji dostrel 35m ale 0,20vetsi!!

11.10.2005

VX_3VX_3
tezko se nabiji, je to strasny, nedoporucuji(ale strili good)

29.06.2004 Dodavka pistoli pro policii je zastavena

MariMari
Clanek z MF Dnes z 23.6. 2004, strana A5. "Dodavka pistoli CZ 75D Compact pro ceskou policii za 650 milionu korun je pozastavena. Namestek policejniho prezidenta Oldrich Martinu to vysvetluje opakujicimi se technickymi problemy zbrane. Vadi mu zejmena to, ze z pistoli upadava svitilna. Z celkove dodavky 46 tisic kusu policie dosud odebrala 30 tisic pistoli."

Novinky a zľavy emailom