Recenzia TM MP5 R.A.S.

09. 09. 2003

Nová verzia samopalu z radu MP5 určite upúta všetkých CQB-čkárov. Sklopná pažba veľmi podobná modelu PDW, kolimátor 1x30, rúčka a R.A.S. predpažbie, to sú základné výhody RASky.

img

Výhody spoľahlivosti tejto zbrane umocňuje jej doplnkové vybavenie. Môžeme smelo povedať, že za cenu blížiacu sa 19tim tisícom dostanete veľa, skutočne veľa muziky.

Telo

Do detailu prepracované telo zbrane jej dáva realistický vzhľad. Vnútri pištoľovej rukoväte sa ukrýva motor EG-700. Prepínač módu streľby sa nachádza na oboch stranách. Ide o zhodný prepínač, aký sa nachádza aj na ostatných modeloch série MP5. Má tie isté nedostatky. Niekoho by mohli rozčuľovať medzipolohy medzi jednotlivými nastaveniami režimu. Osobne by som však prepínač z jednej strany odmontoval, aby sa zabránilo nechcenému prepnutiu z fullauto režimu do Semi-auto, čo sa často stane ľuďom s väčšími rukami.Mieridlá sú klasicky HáKačkovské. Muška aj cieľnik sú kovové a nastaviteľné. Ich využitiu bráni kolimátor, ktorý ich, na druhej strane, plne nahrádza.

Kolimátor je upevnený na lište, ktorá je priskrutkovaná k telu. Toto spojenie je v porovnaní so špeciálnou odnímateľnou montážou pre MP5/G3 oveľa pevnejšie. Nevýhodou tejto lišty je už spomínané prekrytie pevných mieridiel. Hlaveň má dĺžku 229 mm a je ukončená novým tlmičom výšľahu. Ten je odnímateľný a môžete ho nahradiť tlmičom.

Pažba

Už v úvode som napísal, že je veľmi podobná modelu PDW. Rozdielne je upevnenie na telo RASky. Masívny kus plastu v spojení s kovom zaručujú väčšiu pevnosť, ktorá sa blíži k pevnosti pevnej pažby. Po sklopení, na pravú stranu, sa zbraň výrazne skráti. Na spoji medzi telom a pažbou je úchyt pre remeň.

Predpažbie

Tri lišty, vyrobené z kovovej zliatiny, neslúžia len na okrasu. Je na ne možné umiestniť „čokoľvek“ – baterku, laser, puzdro na náhradný akupak.Štandardne nájdete na predpažbí namontovaný taktický foregrip. S ním môže niekomu zbraň pripomínať vŕtačku. Jeho výhody veľmi rýchlo spoznáte pri mierení a istom úchope zbrane. Vnútri predpažbia je priestor pre malú baterku MINI type. Vojde sa tam aj baterka SD type 9,6V 600mAh.

Kolimátor

Významným doplnkom RASky je kolimátor. Antireflexné čočky poskytujú neskreslený pohľad. Výhodou je možnosť nastavenia svietivosti červeného bodu. Tri polohy považujem za dostatočné.

Ak sa kolimátor rozhodnete odmontovať, stačí uvoľniť jednu objímku. Potom je k dispozícii miesto pre inú optiku alebo môžete využívať pevné mieridlá.

Zásobník

Tlačný zásobník na 50 BB-čiek je kovový, nesie označenie kalibru 9 mm x 19. Komu nestačí jeho kapacita, môže si vybrať 200 alebo 240 guličkový Hi-Cap. Ten objemnejší je replikou zdvojeného zásobníku. Z jeho pravej časti sa na vás uspeje imitácia dvoch 9 mm nábojov.

Testovaná zbraň

Predpažbie poskytuje veľa miesta pre montáž príslušenstva. Tak sme to využili. Na ľavú lištu prišla objímka od TM a do nej taktická baterka TM Beam Light s tlakovým spínačom.

„Ostrý“ vzhľad zbrane umocňuje tlmič od TM. Takáto zbraň je na špičke možného vybavenia. Tu si je možné želať už len jediné, aby sama dokázala namieriť a zasiahnuť cieľ. Ale s takouto krásavicou to určite každý hráč zvládne sám a s veľkým potešením.

Belial

Komentáre

Zatím nikdo neokomentoval.

Novinky a zľavy emailom