Ako vybrať správnu veľkosť oblečenia

25. 11. 2015

Bežné tabuľky konfekčných veľkostí u nás nenájdete. Každý človek má rôzne proporcie a navyše čo výrobca to iná norma v označovaní, určite to poznáte sami.

img

Maskáčové uniformy, taktické nohavice alebo rôzne bundy nie sú šaty pre módne účely, ale vyžaduje sa od nich účelovosť a funkčnosť. Musí byť pohodlné, nesmie obmedzovať v pohybe a musí plniť svoje určenie.

Na našom eshope nájdete tabuľky s presnými rozmermi, dĺžkami a obvody konkrétnych produktov. odporúčame Vám zmerať nohavice alebo bundu, ktoré bežne nosiťe a podľa týchto rozmerov vyberte zodpovedajúcu veľkosť. Myslite na to, že blúza alebo bunda má byť voľnejšie, aby ste pod ňou mohli nosiť ďalšie spodné vrstvy oblečenia (napríklad aj sveter). Nohavice môžu byť dlhšie alebo kratšie a to podľa toho, či nohavice budete nosiť zastrčené vo vnútri topánok alebo či preferujete nohavice cez obuv - niekto si obľúbi použitie sťahovacích šnúrok a nohavice bude ohŕňať, aby zamedzil vnikanie nečistôt do topánk.

Ako merať blúzy a bundy

Celková dĺžka – vzdialenosť od spodného okraja oblečenia po spodný okraj goliera, merané v chrbtovej časti, vlastné golier sa do dĺžky nezapočítava.

Obvod hrudníka – položte svojou bundu na zem, zapnite jej a zmerajte vzdialenosť od krajov v mieste spodnej časti rukávov, pre získanie obvode vynásobte dvomi

Dĺžka rukáva – oblečte sa do svojej bundy, mierne pokrčiť pažu v lakti a zmerajte vzdialenosť od ramenného kĺbu cez lakeť až po koniec rukáva, ideálne by rukáv mal končiť u palca ruky

Obvod pása – položte svojou zapnutú bundu na zem a zmerajte vzdialenosť od krajov v mieste pásu, pre získanie obvodu vynásobte dvomi

Ako merať nohavice

Obvod pása – najjednoduchšie je zmerať svoj pas krajčírskym metrom, merať pás a nie boky, maskáče a taktické nohavice sa nenosia na zadku s rozkrokom pri kolenách :-)

Dĺžka nohavíc – celková vzdialenosť od pása nohavíc ku spodku nohavice, merané po vonkajšom šve

Dĺžka nohavice – vzdialenosť od rozkroku po spodok nohavice, merané po vnútornom šve

Komentáre

Zatím nikdo neokomentoval.

Novinky a zľavy emailom